Hojni Darczyńcy wciąż nas wspierają

Projekty Fundacji REFFORM zainteresowały wielu darczyńców z Polski i z innych krajów Unii Europejskiej. Są wśród nich Austriacy, Holendrzy, Brytyjczycy choć oczywiście największym gronem jest środowisko polskie i jego hojni ofiarodawcy.

Idea wspierania organizacji pozarządowych umacnia się w myśleniu coraz większej liczby osób. Dawne czasy nie sprzyjały  dzieleniu się środkami finansowymi z innymi – w portfelu liczył się dosłownie każdy grosz a i tego czasami brakowało. Dzisiaj przy relatywnie większych zarobkach i wyższej stopie życiowej Polacy coraz częściej dzielą się nie tylko dobrym słowem ale i własnymi, ciężko zarobionymi pieniędzmi.

Co Polacy sądzą o organizacjach pozarządowych (NGO – non-governmental organizations)?

Jeszcze w 2010 roku 36{% respondentów uważało, że NGO rozwiązują ważne problemy społeczne w sąsiedztwie ale już w 2017 roku procent ten wzrósł do 43.

Wciąż wysoko, choć w spadku do roku 2013, ludzie oceniają skuteczność NGO w niesieniu pomocy w stosunku do instytucji państwowych. Niestety, prawie połowa respondentów także uważa, że w NGO dochodzi często do nadużyć i prywaty. Źródło: http://fakty.ngo.pl/polacy-o-ngo

Karolina Kowalska pisze na łamach igiMAG, że „wciąż daleko nam jednak do przodowników charytatywności – Australijczyków. Tam modny wolontariat, ale i praca na rzecz lokalnych społeczności, są na porządku dziennym.” oraz że „do czynienia z wolontariatem według Eurobarometru miało kiedykolwiek tylko 16 proc. młodych Polaków, co w Unii Europejskiej daje nam miejsce w ogonku.” (Źródło: https://igimag.pl/2017/12/polak-pomaga-nie-tylko-od-swieta-co-sprawia-ze-otwieramy-serca-i-portfele/ ).

Tym bardziej cieszy fakt, że są osoby, który ufają Fundacji REFFORM przekazując jej regularnie darowizny, datki, biorąc udział w akcjach charytatywnych i konkursach. Są i tacy, którzy wolą, by urodzinowe gadżety i kwiaty przyjęły formę datków na rzecz Fundacji <<<Facebook przelew 1, przelew 2>>>

Wszystkim Szanownym Darczyńcom, z serca dziękujemy.