VII turniej tenisowy LGBT – Chillli Tennis Open

Fundacja REFFORM wspiera działania innych Stowarzyszeń i Fundacji. Zwłaszcza tych, które jako cel statutowy przyjęły realizację zadań w sferze antydyskryminacyjnej oraz przeciwdziałają wykluczeniom osób LGBT.

Taką właśnie organizacją jest Stowarzyszenie Klub Sportowy Chillli. W jej imieniu oraz w imieniu naszej Fundacji serdecznie zapraszamy na siódmą już edycję pierwszego w Polsce turnieju tenisowego LGBT – Chillli Tennis Open:

3 sierpnia, czwartek – rejestracja,

4 sierpnia, piątek – pierwszy dzień na kortach

5 sierpnia, sobota – drugi dzień na kortach a po rozgrywkach zapraszamy na imprezę:  CLUB HAH KATOWICE

6 sierpnia, niedziela – ostatni, najważniejszy dzień rozgrywek. Finały.

Bieżące informacje znajdziecie na Facebooku oraz stronie: chillli.pl

REJESTRACJA – > GLTA

Stowarzyszenie Klub Sportowy Chillli od wielu lat wspiera i rozwija sportowe pasje u osób ze środowiska LGBT. Upowszechnianie, promocja kultury fizycznej, budowanie motywacji poprzez sport u osób dyskryminowanych ze względu na orientację seksualną – to nasz główny cel. Czynne uprawianie sportu pomaga budować pewność siebie oraz przyczynia się do lepszego odnalezienia się w świecie, gdzie często spotykają nas nieprzyjemności związane z wykluczeniem i brakiem tolerancji. Poprzez działanie Stowarzyszenia pragniemy uświadamiać, że nikt, niezależnie od wyznawanej wiary, koloru skóry czy orientacji seksualnej, nie powinien czuć się odrzucony.

Stowarzyszenie prowadzi sekcje: siatkówki, tańca towarzyskiego, tenisa, oraz zajęcia pływackie. Cyklicznie organizujemy również spływy kajakowe, które cieszą się sporą popularnością.

Jednocześnie prowadzimy grupę wsparcia, która, w razie potrzeby, m.in. pomaga dotrzeć do terapeutów. Przeciwdziałamy również formie dyskryminacji, którą jest wykluczenie ze względu na status materialny – dofinansowujemy udział w turniejach sportowych, składkach na wynajem sal itp. osobom, które bez tej pomocy pozbawione byłyby możliwości treningów, a co za tym idzie – wykluczone podwójnie.

Kluczowe przedsięwzięcie Stowarzyszenia, z którego można być niezwykle dumnym, to organizowany już po raz siódmy Międzynarodowy turniej Chillli Tennis Open (CTO). CTO należy do cyklu turniejów rozgrywanych  w ramach Międzynarodowej Organizacji Tenisa GLTA, zrzeszającej miłośników tego sportu wśród osób społeczności LGBT na całym świecie. Impreza ta co roku dostarcza ogromnych emocji tak samo na kortach, jak i na trybunach, a nam pozwala wymienić doświadczenia z zakresu organizacji i działań podobnych stowarzyszeń z całego świata. W tegorocznej edycji turnieju swój udział potwierdzili zawodnicy- amatorzy z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Włoch, Indonezji, Irlandii, Szwajcarii i USA oraz oczywiście Polski.

Jako organizatorzy CTO oraz innych wydarzeń pragniemy by każdy, niezależnie od swej różnorodności, doświadczał w życiu jak najmniej dyskryminacji oraz mógł poprzez uprawianie sportu czerpać z życia jak najwięcej radości.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!