Zarejestrowni w KRS

Szanowni Państwo,

mam przyjemność poinformować, że po ponad 9 miesięcach od złożenia wniosku o rejestrację Fundacja REFFORM została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000664481.  Było kilka kosmetycznych poprawek w dokumentach (jak zawsze), spora pomoc fachowców, m. in.: Roberta Łukasika z Zjednoczenia „Pozytywni w Tęczy” oraz Ewy Wolan-Jakubczyk ze Stowarzyszenia Klon/Jawor, którym serdecznie dziękuję za pomoc, korektę prawną i dopieszczenie dokumentów według wymogów sądu. Cierpliwość i determinacja w dążeniu do celu zawsze opłacają się a zwłaszcza, gdy ma się przy boku takich wspaniałych doradców i ludzi, którzy nas wspierają od początku.

Mając dużo czasu na uformowanie struktur Fundacji oraz określenie jej celów i planów działania dzisiaj możemy spokojnie rozpocząć je realizować. Z zapałem zatem rozpoczynamy działalność, której cechą nadrzędną będzie przejrzystość oraz wypełnianie celów statutowych. W tym celu, zgodnie z Statutem Fundacji, w przeciągu kolejnych dni powołana zostanie Kapituła Fundacji a następnie Komisja Rewizyjna – wymagane organy statutowe, by taka organizacja, jak Fundacja mogła funkcjonować w zgodzie z prawem.

W oczekiwaniu na dokumenty sądowe oraz załatwiając kilka przyziemnych spraw (jak konto bankowe) działać będziemy przy organizacji kolejnego zjazdu środowiskowego w Sielpi oraz przy ogromnej w wydźwięku imprezie, jaką są Wybory Mister Rubber Poland 2017 i Oscura. Wspierać będziemy organizatorów, uczestników, publiczność, wszystkich, którzy będą chcieli swój czas w tych dniach spędzić z nami. Integracja wymaga współdziałania oraz woli zatem zapraszamy wszystkich do dołączenia do nas poprzez uczestnictwo w przedsięwzięciach już zaplanowanych lub poprzez inicjowanie nowych wydarzeń o charakterze integracyjnym.

Dziękuję serdecznie za przekazanie swojego 1% z podatku z roku 2015 (przypomnę, że była to kwota 1622,20 zł) i została przekazana nam poprzez Zjednoczenie „Pozytywni w Tęczy”. W tym roku również o ten 1% prosimy. Ponownie można go przekazać naszej Fundacji (instrukcja jak to zrobić znajduje się <<<tutaj>>>), o co gorąco prosimy.

Raz jeszcze serdecznie dziękuję za wsparcie w chwilach oczekiwania na rejestrację Fundacji.

Robert Strzelecki
prezes Zarządu