Maraton aukcyjny „Dla Mira”

W poniedziałek 25 lipca br. rozpoczynamy trzydniowy maraton aukcyjny w szczytnym celu uzbierania jak najwięcej środków finansowych na rehabilitację Mira – Mirka Pawełczyka.

Miro przebył skomplikowaną operację wycięcia guza mózgu i powoli wraca do sprawności. Jest rehabilitowany, ale rehabilitacja jest kosztowana. Jej celem jest przysposobienie Mira do samodzielnego funkcjonowania.

Oto link do opisu sytuacji Mira i do jego zdjęć (https://zrzutka.pl/miro).

W dniach 25-28 lipca br. poprowadzimy 3 aukcje trzech prac:

🔔 Praca 1. ,,Methologic”, 60 x 60 cm, akryl, płótno, 2020. Autor: Bartek Jarmoliński

🔔 Praca 2. ,,Sfera dotyku”, 89 x 60 cm, akryl, płótno, 2020. Autor: Grażyna Gajewska

🔔 Praca 3. ,,Pejzaż z centaurem”, 40 x 30 cm, collage, tektura, w ramce, 2020. Autor: Bartek Jarmoliński

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w aukcjach. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem na stronie: <<< tutaj >>>

Proszę o zapraszanie innych osób do udziału w aukcjach. Ceny wywoławcze podane są w Regulaminie i na rozpoczęciu aukcji.

Szczytny cel! Prosimy o liczny udział!


Notki biograficzne naszych Artystów:

Grażyna Gajewska – mieszka i pracuje w Kielcach. W pracy twórczej wykorzystuje technikę kolażu. Zafascynowana pięknem antyku, w swoich pracach malarskich pokazuje często antyczne głowy kobiet w połączeniu z motywami przyrody, jak rośliny i zwierzęta. Swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych w Galerii Ta3/ Kamienica Artystyczna w Warszawie, Muzeum Regionalnym w Brzezinach, Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, Galerii DK Zameczek w Kielcach oraz na wystawie indywidualnej w Galerii Witryna w Warszawie (2021).

Sfera dotyku (89 x 60 cm, akryl, płótno, 2020)

Bartek Jarmoliński – artysta wizualny, absolwent ASP w Łodzi, w 2018 roku uzyskał tytuł doktora sztuk plastycznych w dyscyplinie ,,sztuki piękne” na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W swojej twórczości skupia się na warstwie znaczeniowej dzieła, wykorzystując zapożyczone dzieła malarskie dawnych mistrzów, umieszcza w nich organiczne elementy nadając im nową jakość pod względem formalnym i treściowym. Interesuje go problematyka obrazu męskości, jako zdezaktualizowanego obrazu płci silniejszej, w odniesieniu do współczesności oraz sfera popkultury wraz z mechanizmami jakie w niej dominują i wizerunkiem stworzonym na potrzeby popularności. Pracuje w obszarze malarstwa, collage, fotografii, okazjonalnie realizuje działania performatywne. Pracuje jako dydaktyk. Zrealizował ponad trzydzieści wystaw indywidualnych i brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą.