Przygotowania do Zlotu

W dniach 20-23 czerwca tego roku Stowarzyszenie Bears of Poland oraz Fundacja REFFORM organizują integracyjny zlot środowiskowy w jednym z ośrodków wypoczynkowych nad Bałtykiem.

W tym roku w ramach promocji zdrowia Fundacja zaproponuje uczestnikom Zlotu udział w warsztatach prowadzonych przez współpracującego z Fundacją lekarza. Pod jego okiem będzie możliwość wykonania pomiarów poziomu glukozy i cholesterolu oraz zasięgnięcia jego fachowej opinii.

Rok temu podczas zlotu w Tresnej zaproponowaliśmy warsztat z udzielania pierwszej pomocy. Był i fantom, i wzorowy pokaz, i spore zainteresowanie. Uczestnicy mogli sami wcielić się w rolę ratującego życie, sprawdzić swoje umiejętności oraz wytrzymałości w wykonywaniu masażu serca.

W tym roku, poprzez udział w warsztatach o zdrowiu i praktycznej możliwości zbadania poziomu glukozy i cholesterolu, uczestnicy Zlotu będą mogli skonsultować z lekarzem swoje wyniki oraz poradzić się go w kwestii diety.