Wsi spokojna, wsi wesoła
Gdyby wierzyć Wikipedii, to Tresna jest wsią położoną w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Czernichów. Jej powierzchnia wynosi 734 ha, a liczba ludności ok. 800. W dniach 31 maja – 3 czerwca br. do owej wsi przybyło ponad 160 osób w kolorowych korowodach pojazdów osobowych, suvów oraz jednośladów zwiększając liczbę ludności do prawie 1000. Nie zabrakło też flag i gustownych dekoracji w miejscu zwanym Odys . W Ośrodku Wypoczynkowym Odys zagościli tym razem nie koloniści a przedstawiciele dwóch środowisk: Bears of Poland oraz Multi Fetish Poland. Fundacja REFFORM wraz ze Stowarzyszeniem Bears of Poland podjała się organizacji niecodziennego przedsięwzięcia integracyjnego.
Organizatorskie wyzwanie
Głównym celem Organizatorów campzlotu (nazwa wspólna od pełnych nazw przedsięwzięć, tj. Fetish Campu i Bear Zlotu) było stowarzenie wspólnej platformy poznawnia się i integracji dwóch – jak się okazało nie tak sobie jednak odległych – środowisk. Zadanie to nie należało do łatwych zważywszy na fakt, że do tej pory grupy te spotykały sie raczej doraźnie i to w mniejszej skali organizacyjnej. Tresna stała się na parę dni domem, gniazdem, schronieniem a projekt zebrania dwóch grup w jendym miejscu był odważny ale nie niemożliwy do wykonania.
Oj, działo się, działo …
Uczestnicy campzlotu zgodnie przyznawali, że plan tegorocznej integracji był wypełniony po brzegi. Był tak napisany, że w zasadzie każdy mógł maksymalnie skorzystać z wszystkich oferownaych przez Organizatorów przedsięwzięć <<<plan campzlotu>>>. Nie obyło się bez porannej zaprawy fizycznej, w której dzielnie brała także udział SPI z Poznania (dzięki Pawle!). W trakcie trwania camzlotu uczestnicy mogi przejść warsztat z udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadach – warsztat prowadził lekarz specjalista Piotr Rausch. Warsztat o relacjach prowadził natomiast znany środowisku psychotetapeuta – Mirosław Sikora.
Chętne osoby poznały bliżej problematykę zakażeń przenoszonych drogą płciową i PrEP w rozmowie z przedstawicielem krakowskiego ośrodka zajmujacego się PrEP. Przyjazdni mieli okazję także wziąć udział w wycieczce autokarowej na Górę Żar i do Żywca, wycieczce górskiej po okolicnzych wzniesieniach, bawić się przy grillu i karaoke. Tresna w czasie wolnym uczestnikom campzlotu zaoferowała uprawianie sportów wodnych i piłki siatkowej. Wspaniale zopstała przyjęta formułą gry terenowej prowadzonej przez profesjonalną fimę. Zjednoczyła nas wokół wspólnego celu, promowała współpracę, uczyła pracy w grupie. Co najważniejsze, nikt do niczego nie był zmuszany.
Do tego w imię dobroczynności i akcji zbierania funduszy na jeden z programów pomocowych Fundacja REFFORM zebrała do puszki kwotę 496 zł 40 gr i 2 EURO a w tym samym czasie otrzymała na swoje konto kwotę: 1140 zł. Całość zostanie przeznaczona na Program The Nest.
Partnerzy przedsięwzięcia:
W gronie Partnerów przedsięwzięcia powitaliśmy niżej ukazane instutucje/fundacje/firmy/ośrodki i osoby:
Wszystkim im składamy ogrome podziękowanie za wspieranie celu integracyjnego i pomoc w organizacji zlotu w Tresnej.
Szczególne podziękowania:
Należą się personalnie Rafałowi Pisarkowi, wiceprezesowi Stowarzyszenia Bear of Poland, za opracowanie i pilnowanie każdego szczegołu planu camlzlotu, za poświęcony czas i środki na przygotowanie tej wspaniałej imprezy. Fundacja REFFORM serdecznie dziękuje całemu Stowarzyszeniu Bears of Poland za przyjacielskie przyjęcie, życzliwość w każdym wymiarze i za pięknie wspólnie spędzony czas.
Dziękujemy członkom Grupy Multi Fetish Poland za obecność, godne reprezentowanie polskiej społeczności fetyszowej i pełne kreatywności zabawy towarzyszące.
Piotrowi (lekarzowi) i Mirkowi (psychoterapeucie) – naszym warsztatowcom za piękne warsztaty tematyczne o pierwszej pomocy i relacjach a Maćkowi i Kamilowi – za warsztaty fetyszowe i pełną poświęcenia akcję poza ramami czasowymi.
Markowi Pavelkowi za przyciągające wzrok, tak bardzo zmuszające do myślenia i piękne kolorystycznie prace na wernisażu a OutFilm za projekcję przepięknych i kultowych obrazów tak ważnych dla społeczności LGBT.
Michałowi – MIR21 oraz Maciejowi Chojnackiemu (Mister Leather Poland 2016) za wspaniały pomysł i inicjatywę zbierania funduszyh na Program The Nest, w tym za odważne pozowanie do celnych strzałów w ramach MIR21 – Splash Challange.
Przemkowi Staroście i Pawłowi Spychalskiemu za dokumentowanie naszych poczynań w formie zdjęć.
A szczególne słowa podziękowania kierujemy do kierownictwa i pracowników Ośrodka Wypoczynkowego Odys w Tresnej gdyż nie tlyko wspaniale nas wszysktich przyjęli ale przede wszystkim zapewnili nam miłą i bezpieczną atmosferę, wykazali się otwartością na nasze prośby, byli troskiwi i pomocni w każdym przypadku.