Grupa MFP rozwiązana

W dniu 30 września 2023 roku rozwiązano i zarchiwizowano grupę Multi Fetish Poland działająca od 2017 roku na Facebooku.

Szanowane Osoby!

W 2016 roku 11 osób – liderów opinii środowiska fetyszowego z różnych miast Polski – podczas Fetish Summit w Poznaniu wzięło w swoje ręce losy polskiej społeczności fetyszowej na skutek szkodliwego działania kilku osób związanych z dawnym stowarzyszeniem, którego nazwę tutaj pominę. Przywłaszczanie zasług, tytułów, niegospodarność i obrzucanie błotem dotychczasowych działaczy musiało spotkać się z naszym silnym sprzeciwem.

Zakusy na nieuprawnione przejęcie latami pielęgnowanej tradycji organizowania fetyszowych spotkań i zabawy zostały skutecznie udaremnione (a dawne stowarzyszenie sądownie rozwiązane). Wypełniając próżnię po organizacji, która powinna była dbać o środowisko, powołaliśmy grupę Multi Fetish Poland (MFP). Grupa ta od 2017 roku aktywnie działała promując wydarzenia fetyszowe, organizując przedsięwzięcia własne i współorganizując wydarzenia z udziałem Fundacji REFFORM, Stowarzyszenia Bears of Poland a ostatnio także i Stowarzyszenia Polish Leather Uniform Group współpracując też z kilka klubami, barami i saunami nie wspominając o korzystaniu ze wsparcia znanych i rozpoznawalnych marek związanych z biznesami fetyszowymi.

W dniu 18 sierpnia br., na mój wniosek, osoby, które grupę MFP powołały i nią administrowały (aktualnie 8 osób) podjęły decyzję (w stosunku większościowym 5 z ośmiu), że w dniu 30 września 2023 r. grupa zostanie zamknięta i zarchiwizowana, ponieważ spełniła swoje cele. Dzisiaj na polskiej scenie multifetyszowej – i dla jej dobra – działają trzy organizacje: Stowarzyszenie Bears of Poland (BOP), Stowarzyszenia Polish Leather Uniform Group (PLUG) oraz Fundacja REFFORM (FR).

DLACZEGO TAKA DECYZJA?

Oto powody:

1. Polska scena multifetyszowa urosła i zorganizowała się w coraz aktywniej działające środowiska (PLUG, BOP, FR). Środowiska te działają dla dobra całej społeczności multifetyszowej a swoimi działaniami udowodniły, że czynią to na najwyższym poziomie, transparentnie i z misją dalszego rozwoju. I to im MFP przekazuje pałeczkę w działaniu i organizowaniu życia multifetyszowego dla osób identyfikujących się z fetyszem i poszukujących w nim swojej drogi. To prężnie działające grupy, z dużą siłą oddziaływania, pomysłami i chęcią do działania. Stwarzają one idealne warunki do dalszej integracji środowiska multifetyszowego i wspólnej zabawy.

2. Ponieważ rośnie liczba aktywności oferowanych przez wyżej wspomniane organizacje a sama grupa MFP od pewnego czasu funkcjonalnie zamarła, najlepszym wydaje się rozwiązanie grupy. To decyzja, z którą założyciele grupy liczyli się już w dniu jej powołania zatem nie jest dla nas zaskoczeniem.

W oczekiwaniu na 30 września br. bardzo serdecznie dziękuję moim kolegom – założycielom MFP: Dariuszowi S., Grzegorzowi O., Marcinom F. i Z., Michałowi M., Przemysławowi S., Rafałom N. i P., Romanowi K. i Wojciechowi M. za solidarność w działaniu i zapał w utrzymaniu aktywności MFP w latach 2017-2023, za czas poświęcony na moderowanie grupy, zatwierdzanie nowych członków, rozmowy i za pomoc w organizacji jej przedsięwzięć.

Dziękuję wszystkim członkom grupy MFP za bycie z nami i za zaangażowanie. Wierzę, że bez większego trudu znajdziecie dla siebie fetyszową przystań korzystając z ofert wspomnianych organizacji a może i sami zechcecie zaangażować się w tworzenie nowej (np. rubberowej, puppies) organizacji fetyszowej. W tej materii zawsze możecie liczyć na moją pomoc.

Z fetyszowymi pozdrowieniami!

Robert Strzelecki