1% z podatku – zdecyduj komu

Podziękowanie za 2017 rok

Zarząd i Kapituła Fundacji REFFORM serdecznie dziękuje wszystkim. P.T. Darczyńcom za podjęcie decyzji i przekazaniu 1% ze swojego podatku z 2017 roku naszej Fundacji (1% z podatku z 2017 zliczany jest dopiero w 2018 roku). Wasze wsparcie  jest bezcenne, gdyż pozwala na organizowanie lub współorganizowanie wielu przedsięwzięć, prowadzenie programów pomocowych, działanie na polu antydyskryminacyjnym i przeciewwykluczeniowym. Z naszej pomocy skorzystała duża grupa podopiecznych, członkowie grupy MFP (Facebook) i całe środowisko multifetyszowe w Polsce. Niezmiernie Wam dziękujemy i prosimy bądźcie z nami także rozliczając podatek za 2018 roku (będzie zliczony w 2019 roku).

(Wzrost o 367,49% w stosunku do pierwszej)

Prośba o dalsze wsparcie

Proszę, pamiętajcie o nas rozliczając swój podatek, informujcie swoich bliskich i znajomych, że Fundacja REFFORM potrzebuje dalszego wsparcia i proście o ewentualne rozważenie przekazania nam swojego 1% z podatku za 2018 rok. Wszystkie wpływy z 1% są wykorzystywane wyłącznie na działalność statutową Fundacji a żaden organ czy osoba funkcyjna Fundacji nie pobiera z tytułu działalności w Fundacji żadnego wynagrodzenia.

W tym roku zbierać będziemy poprzez Organizację Pożytku Publicznego – dzisiaj piszemy o pierwszej i jest to: ZJEDNOCZENIE NA RZECZ ŻYJĄCYCH Z HIV/AIDS „POZYTYWNI W TĘCZY”

Oto przykład jak prawidłowo wypełnić właściwy PIT w rubryce o przekazaniu 1%z podatku:

UWAGA: w rubryce 137. Numer KRS należy wpisać dokładnie numer 0000319790 – to jest numer KRS Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy, które użycza nam swojego konta do zbierania środków finansowych. Wpisanie naszego KRS skutkować będzie odrzuceniem prośby lub wezwaniem do złożenia korekty. W rubryce 139. Cel szczegółowy 1%: wystarczy wpisać REFFORM.

Dlaczego tak? Ponieważ Fundacja REFFORM nie posiada jeszcze statusu Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Tylko OPP mogą zbierać 1% z podatku bezpośrednio na swoje konta. Inne organizacja pozarządowe niestety nie.

W przypadku jakichkolwiek pytań, wyjaśnienia procedury, itp. – jesteśmy do dyspozycji na FB i poprzez e-mail.