Prosimy o przekazanie swojego 1,5 procent z podatku

Jak co roku, Fundacja REFFORM ośmiela się prosić o przekazanie swojego 1,5% z podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.

Dlaczego nam?

Przez ostatnie lata aż 50 osób (dane na dzień: 31.12.2023) skorzystało z pomocy Fundacji a aktualnie 3 osoby korzystają z naszej pomocy w różnej formie (pomoc prawna, psychologiczna, finansowa).

Pomaganie to nasz statutowy obowiązek. Działamy w sferze:

• promocji zdrowia
  • budowania więzi społecznych
  • przeciwdziałania wykluczeniom i dyskryminacji

Udzielamy pomocy prawnej i psychologicznej a jest to możliwe właśnie dzięki datkom od osób fizycznych i prawnych. Fundacja nie korzysta z dotacji państwowych ani grantów.

Z przekazanych środków rozliczamy się zgodnie z przepisami prawa a nasze sprawozdania finansowe można znaleźć zarówno na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości jak i pod linkiem <<<tutaj>>> .

Środki z przekazanych w ten sposób wpłat wykorzystywane są wyłącznie na realizację celów statutowych Fundacji!

Serdecznie prosimy o przekazanie 1,5% z podatku.

Jak to zrobić?

Wypełniając swój PIT należy wskazać numer KRS (rubryka 147.), jak na obrazku poniżej.

(Uwaga: powyższy przykład ilustruje wypełnienie rubryk w formularzu PIT-37)

W rubryce 149. wystarczy wpisać „REFFORM” lub „FUNDACJA REFFORM”.

Numer KRS musi być dokładnie taki, jak na obrazku (jest to numer organizacji „Pozytywni w Tęczy”, dzięki którym możemy tę zbiórkę organizować i otrzymywać Wasze środki).

Emeryci i renciści swój 1,5% z podatku przekazują wypełniając PIT-OP.

W przypadku jakichkolwiek pytań – prosimy o kontakt.