1 grudnia. Jak co roku

W ostatnich latach liczba nowych zakażeń wirusem HIV w Polsce była najwyższa od 1985 r., kiedy wykryto pierwszy taki przypadek w naszym kraju.

Za: Dziennik Gazeta Prawna nr 231.

Serce cieszy się gdy widzi, że są media w Polsce, które pamiętają o dniu 1 grudnia (Światowy Dzień AIDS). W obszernym wywiadzie Marta Jarosz w Dzienniku Gazeta Prawna wypytuje o problematykę HIV m. in. dr hab. n. med. Justynę Kowalską, prof. Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i lekarza Poradni Profilaktyczno-Leczniczej oraz konsultantkę wojewódzką w zakresie chorób zakaźnych – dr n. med. Grażynę Cholewińską-Szymańską.

Liczy się czas, jak zgodnie mówią obie panie opisując koszmar życia pacjentów, którzy wybrali życie w nieświadomości, że jest się nosicielem wirusa HIV.

Prof. dr hab. n med. Magdalena Marczyńska, ordynator Oddziału Pediatrycznego Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego mówi w wywiadzie między innymi o trzech nowych przypadkach zakażeń w ubiegłym roku wśród nastolatków. Nastolatkowie ci mieli wówczas po 16–17 lat !

Zachęcamy do lektury wywiadu pt. Test na HIV? To mnie nie dotyczy w Dziennik Gazeta Prawna i przede wszystkim do badania siebie i zachęcania do wykonywania testów innych osób.

Dziennik Gazeta Prawna